Продавець Bioprud розвиває свій бізнес на Prom.ua 5 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
11 відгуків
Екологічно чисті плавальні ставки.Біопруди

Сейчас компания не может быстро обрабатывать заказы и сообщения, поскольку по ее графику работы сегодня выходной. Ваша заявка будет обработана в ближайший рабочий день.

+380 (67) 403-24-98
+380 (93) 403-24-98
Bioprud.com.ua

Матеріали та обладнання для створення ставків і водойм.

Створюємо ставок з Firestone PondGard

Влаштування декоративних водойм: проект, матеріали, обладнання

Вода, як сильний естетичний елемент, грає дуже важливу роль при художньому вирішенні природного простору саду. Гладь води вносить істотну різноманітність в оформлення поверхні саду, а квіти, висаджені мальовничими групами по берегах, виглядають набагато цікавіше, ніж просто в квітнику. До того ж водойма зволожує і освіжає повітря в саду, у жаркі дні від нього віє прохолодою, біля нього легше дихати, водна поверхня діє на людину заспокійливо, налаштовує на ліричний лад.

Етапи створення водоймища за допомогою бутилкаучукової плівки Firestone:

1. На обраному місці розмічається контур майбутнього ставка.

Також в процесі планування необхідно передбачити по його краях тераси для рослин.

2. Визначається необхідний розмір матеріалу.

Попередній розрахунок плівкового покриття для водойми глибиною 1 м і більше проводиться наступним чином: ширина або довжина плівкового полотна буде дорівнювати сумі, що складається із розміру ширини (у другому випадку — довжини) майбутнього водоймища і подвоєного розміру глибини. Більш точно розрахувати розмір потрібного полотна можна з допомогою креслення водойми, вимірявши довжину ліній на поздовжньому і поперечному розрізах. При цьому необхідно враховувати 600-800 мм припуску для закріплення плівки по краях ставка.

3. Створюється котлован водойми.

Спочатку відриваються тераси. Потім формується основна чаша водойми (слід врахувати, що берега майбутнього ставка повинні мати ухил не менше 45). Більш круті схили необхідно зміцнювати георешеткой і бетоном.

  • Якщо ділянка, виділена під розміщення водойми, має ухил, то частина вибраного грунту з котловану необхідно використовувати на підсипку низького берега, щоб висота берегів по всьому периметру ставу була абсолютно однакова.
  • Якщо на ділянці, виділеній під розміщення водойми, рівень грунтових вод вище планованого дна ставка, вам доведеться виконати роботи по створенню системи дренажу.

Для цього на дні викопуються траншеї, укладається геотекстиль, дренажні труби, а за периметром водойми встановлюється дренажний колодязь. Далі все дно засипається річковим піском і ущільнюється.

Схили водойми вирівнюють та ущільнюють за допомогою віброплити або водоналивні катки. З котловану необхідно видалити всі камені, коріння рослин і будь-які інші предмети, здатні проколоти плівку.

Для того щоб берегова лінія з часом не просіла в місцях підходу людей до води, ми рекомендуємо укладати по всьому периметру водойми керамічна цегла на бетонну підготовку або встановлювати бордюрний камінь.

Саме верх бордюрного каменю, закритий геотекстилем і бутилкаучукової плівкою, і буде найвищою точкою схилу.

Уздовж берегової лінії, зовні, викопується анкерна траншея, 300х300 мм, для подальшого закріплення в ній геотекстилю плівки.

4. Формування захисного шару.

Після завершення роботи над котлованом, вся його площа і анкерні траншеї застеляють геотекстилем, щільністю 300 або 350 г/м2. Геотекстильні полотна укладаються з нахлестом в 20 см, потім зшиваються. З нашого досвіду, зшивати полотна геотекстилю потрібно через кожен метр по всій довжині нахлеста. Це необхідно зробити, інакше, при розкочуванні плівки, геотекстиль починає скручуватися і сильно зміщуватися, а виправити його під гумою буде дуже складно.

5. Укладання підготовленого аркуша плівки.

Плівку укладають вільно, без натягу. Полотно вирівнюють по берегах, заклавши його краю в анкерну траншею. Після цього по центру покладеної в котлован плівки подається вода. Полотно буде поступово сідати, приймаючи точну форму водойми. Необхідно стежити за осіданням, своєчасно формуючи акуратні складки плівки на схилах. Після повного заповнення штучного водоймища водою, потрібно почекати добу, потім обрізати зайву плівку, залишаючи її краю на дні анкерної траншеї. Тепер траншею можна закопувати і приступати до декорації водойми.

6. Захист та декорування плівки.

EPDM-мембрана Firestone PondGard не потребує захисту від ультрафіолету, але гострі краї каменів, які часто розміщують під водою, на терасах, можуть пошкодити плівку. Щоб цього не сталося, між мембраною і камінням з гострими гранями укладається геотекстильне полотно, таке ж, як і під плівку – 300 – 350 г/м2. Крім декоративних каменів, на терасах, на різній глибині слід розставити водні рослини в контейнерах. Запобігти вимивання родючого ґрунту з контейнерів можна за допомогою того ж геотекстилю і каменів, крупного гравію.

ГалереяСписок

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner